Ilmaiset toimituskulut yli 65€ tilauksiin
If it's not vintage, it's not worth it!

Canelle, keltainen neule 80-luvulta – M/L

42,90

Varasto loppu

If it’s not vintage, it’s not worth it.

Valikoimamme tuotteet ovat puhtaita ja ehjiä. Kaikki tuotteemme on pestyjä / puhdistettuja ja mahdolliset tuotevirheet on korjattu / tuotevirheistä on kerrottu tuotekuvauksessa.

Kaikilla tuotteillamme on 14 päivän palautusoikeus.

Tarkemmat tuotetiedot ja mitat alla.

Kuvaus

Järkyttävän upea, Canelle-merkkinen keltainen neule 80-luvulta. Valmistettu Hongkongissa. Valmistettu kevyesti kiiltävästä ja hengittävästä sileästä neuloksesta, hengittävää materiaalia. Neuleen pääväri sinapinkeltainen, edessä näyttävä kuvio, jonka sävyinä luonnonvalkoinen, musta, haaleanvihreä ja kultainen. Ajaton ja helppo malli. Erittäin hyväkuntoinen ja monikäyttöinen keltainen neule ympärivuotiseen käyttöön!

Kokomerkintä M, mutta rennon mitoituksen johdosta sopinee myös koolle 42. Kuvan malli on 158 cm ja käyttää yleensä kokoa 36/38 – mallille rento / hyvä. Tarkemmat kokotiedot alla.

Materiaali ja pesuohjeet

35 % rami / 22 % puuvilla / 30 % viskoosi / 4 % angora / 6 % villa / 1 % polyamidi / 2 % lurex

Käsinpesu

Mittataulukko

Rinnan ympärys, cm 118
Helman ympärys, cm 96
Etupituus, cm (olka-helma) 63
Olan pituus, cm 24,5
Hihan pituus, cm 57

Mitat tuotteesta venyttämättömänä. Tarkistathan tuotteen mitat etukäteen. Ympäristömyönteisenä yrityksenä toivomme, että tuotetta ei palauteta väärän koon vuoksi. Vähennetään yhdessä tuotteen hiilijalanjälkeä!

Lisätietoja tuotteesta saat Whatsppilla numerosta 0400213716 tai sähköpostitse osoitteesta tilaukset@niinmua.com.

Lisätiedot

Koko

38, 40, 42, M, L

Väri

,

Materiaali

, ,