Ilmaiset toimituskulut yli 65€ tilauksiin
If it's not vintage, it's not worth it!

Uniikki polka dot -mekko 60-luvulta – L

39,90

Varasto loppu

If it’s not vintage, it’s not worth it.

Valikoimamme tuotteet ovat puhtaita ja ehjiä. Kaikki tuotteemme on pestyjä / puhdistettuja ja mahdolliset tuotevirheet on korjattu / tuotevirheistä on kerrottu tuotekuvauksessa.

Kaikilla tuotteillamme on 14 päivän palautusoikeus.

Tarkemmat tuotetiedot ja mitat alla.

Kuvaus

Kaunis ja kevyt, kotikoneella valmistettu polka dot -mekko todennäköisesti 1960-luvulta. Koska mekko on itse valmistettu, on se täysin uniikki. Valmistettu kauniisti laskeutuvasta, helppohoitoisesta ja kiiltävästä kankaasta, jossa keskisinisellä pohjalla valkoinen polka dot -kuosi. Hihaton malli, jossa muotosauma rinnan alla. Yläosa ommeltu kietaisumallisesti, hameosa kevyesti A-linjainen. Kevyt ja helppo polka dot -mekko kesäpäivään tai -juhlaan!

Kokoarvio L. Tuotekuvan malli on 158 cm ja käyttää yleensä kokoa 36/38. Tarkemmat kokotiedot alla.

Materiaali ja pesuohjeet

100% polyamidi
Arvio, ei materiaalitietoja

Mittataulukko

Rinnan ympärys, cm 112
Vyötärön ympärys, cm (rinnan alta) 98
Lantion ympärys, cm 108
Yläosan etupituus, cm (olka-muotosauma) 37
Hmeosan pituus, cm 66

Tarkistathan tuotteen mitat etukäteen. Mittataulukkomme löydät täältä. Ympäristömyönteisenä yrityksenä toivomme, että tuotetta ei palauteta väärän koon vuoksi. Vähennetään yhdessä tuotteen hiilijalanjälkeä!

Lisätietoja tuotteesta saat Whatsppilla numerosta 0400213716 tai sähköpostitse osoitteesta [email protected].

Lisätiedot

Koko

40, 42, L

Väri

Materiaali