Ilmaiset toimituskulut yli 65€ tilauksiin
If it's not vintage, it's not worth it!

Kiva Olo, musta vintage-mekko 70-luvulta – 34

62,90

Varastossa

If it’s not vintage, it’s not worth it.

Valikoimamme tuotteet ovat puhtaita ja ehjiä. Kaikki tuotteemme on pestyjä / puhdistettuja ja mahdolliset tuotevirheet on korjattu / tuotevirheistä on kerrottu tuotekuvauksessa.

Kaikilla tuotteillamme on 14 päivän palautusoikeus.

Tarkemmat tuotetiedot ja mitat alla.

Kuvaus

Kiva Olo -merkkinen Helsingissä valmistettu musta vintage-mekko 70-luvulta. Valmistettu sileästä, hengittävästä ja kauniisti laskeutuvasta viskoosista, jossa mustalla pohjalla pieni, valkoinen polka dot -kuosi. Sivupaneelit, hihansuut ja helma samettia Kaksiosainen mekkomalli, jossa vyötäröllä muotosauma. Yläosa pitkähihainen, kauniisti pussistetut hihat. Hameosa runsas, kokonaan vuoritettu. Mekkoon kuuluu samasta kankaasta valmistettu solmittava vyö. Kiinnitys niskasta pitkällä vetoketjulla. Vetoketju vaihdettu ja hameosa vuoritettu jälkikäteen. Vyötäröllä piiloon jäävä paikattu, pieni reikä. Muutoin uudenveroinen ja upea musta vintage-mekko ympärivuotiseen käyttöön!

Kokomerkintä 36, mutta nykymittastandardeilla lähempänä kokoa 34. Kuvan malli on 158 cm ja käyttää yleensä kokoa 36/38 – mallille liian pieni. Tarkemmat kokotiedot alta.

Materiaali ja pesuohjeet

100 % viskoosi
Hameen vuori: 100 % polyesteri
käsinpesu

Mittataulukko

Rinnan ympärys, cm 88
Vyötärön ympärys, cm 73
Lantion ympärys, cm 100
Yläosan etupituus, cm (olka-vyötärö) 37
Hameosan etupituus, cm 79
Olan pituus, cm 7
Hihan pituus, cm 63
Rannekkeen ympärys, cm 18

Tarkistathan tuotteen mitat etukäteen. Ympäristömyönteisenä yrityksenä toivomme, että tuotetta ei palauteta väärän koon vuoksi. Vähennetään yhdessä tuotteen hiilijalanjälkeä!

Lisätietoja tuotteesta saat Whatsppilla numerosta 0400213716 tai sähköpostitse osoitteesta [email protected].

Lisätiedot

Koko

34, XS, S

Väri

Materiaali