Ilmaiset toimituskulut yli 65€ tilauksiin
If it's not vintage, it's not worth it!

Sininen leninki 40/50-luvulta – 42/44

64,90

Varastossa

If it’s not vintage, it’s not worth it.

Valikoimamme tuotteet ovat puhtaita ja ehjiä. Kaikki tuotteemme on pestyjä / puhdistettuja ja mahdolliset tuotevirheet on korjattu / tuotevirheistä on kerrottu tuotekuvauksessa.

Kaikilla tuotteillamme on 14 päivän palautusoikeus.

Tarkemmat tuotetiedot ja mitat alla.

Kuvaus

Todella kaunis sininen leninki 40-luvun lopulta / 50-luvun alusta. Teetetty / taidokkaasti kotikoneella valmistettu. Valmistettu kauniisti laskeutuvasta ja hengittävästä, hieman raskaammasta viskoosikankaasta, jossa lehtimäinen pintastruktuuri. Värinä vaalean sininen. Ajaton malli, jossa vyötäröllä muotosauma. Yläosalla lyhyet hihat ja pyöreä pääntie. Alaosa midi-mittainen. Kiinnitys niskasta ja sivusaumasta metallivetoketjulla. Leninkiin kuuluu samasta kankaasta valmistettu hakas-/nepparikiinnitteinen vyö. Ei vuorta. Takakappaleella pieni ruostetahra, muutoin erittäin hyväkuntoinen sininen leninki arki- ja juhlakäyttöön!

Kokoarvio 44, sopinee koolle 42 hieman rennompana malli. Kuvan malli on 158 cm ja käyttää yleensä kokoa 36/38 – mallille liian väljä ja pitkä. Tarkemmat kokotiedot alla.

Materiaali ja pesuohjeet

100 % viskoosi

Mittataulukko

Rinnan ympärys, cm 106
Vyötärön ympärys, cm 84
Lantion ympärys, cm 122
Yläosan etupituus, cm 42,5
Hameosan etupituus, cm 73
Olan pituus, cm 11,5
Hihan pituus, cm 30,5
Kädentien ympärys, cm 36

Tarkistathan tuotteen mitat etukäteen. Mittataulukkomme löydät täältä. Ympäristömyönteisenä yrityksenä toivomme, että tuotetta ei palauteta väärän koon vuoksi. Vähennetään yhdessä tuotteen hiilijalanjälkeä!

Lisätietoja tuotteesta saat Whatsppilla numerosta 0400213716 tai sähköpostitse osoitteesta [email protected].

Lisätiedot

Koko

42, 44, XL

Väri

,

Materiaali