Ilmaiset toimituskulut yli 65€ tilauksiin
If it's not vintage, it's not worth it!

International Leather Wear, musta vintage-nahkatakki 80-luvulta – 38-44

57,90

Varasto loppu

If it’s not vintage, it’s not worth it.

Valikoimamme tuotteet ovat puhtaita ja ehjiä. Kaikki tuotteemme on pestyjä / puhdistettuja ja mahdolliset tuotevirheet on korjattu / tuotevirheistä on kerrottu tuotekuvauksessa.

Kaikilla tuotteillamme on 14 päivän palautusoikeus.

Tarkemmat tuotetiedot ja mitat alla.

Kuvaus

International Leather Wear -merkkinen huikea, musta vintage-nahkatakki. Ei valmistusmaatietoja. Valmistettu mustasta nahasta. Upea, puolipitkä malli, jossa kauniit, koristeelliset leikkaukset. Isot sivutaskut. Pystykaulus, jolla nappikiinnitys. Olalla kaunis laskostus sekä etukappaleelle. Topattu ja pyöristetty olka. Kiinnitys päällystetyillä napeilla. Kokonaan vuoritettu. Erittäin hyväkuntoinen, lähes uudenveroinen musta vintage-nahkatakki.

Kokomerkintä 44, mutta mallinsa johdosta sopii relaxed fit -käyttöön koolle 38.42. Kuvan malli on 158 cm ja käyttää yleensä kokoa 36/38 – mallille rento istuvuus. Tarkemmat kokotiedot alla.

Materiaali ja pesuohjeet

Päällinen: 100 % nahkaa
Vuori: 100 % viskoosi

Ei vesipesua, kemiallinen pesu sallittu.

Mittataulukko

Rinnan ympärys, cm 146
Helman ympärys, cm 124
Etupituus, cm (olka-helma) 81
Selän leveys, cm 44
Olan pituus, cm (toppauksen kärkeen) 16,5
Hihan pituus, cm 61,5

Tarkistathan tuotteen mitat etukäteen. Mittataulukkomme löydät täältä. Ympäristömyönteisenä yrityksenä toivomme, että tuotetta ei palauteta väärän koon vuoksi. Vähennetään yhdessä tuotteen hiilijalanjälkeä!

Lisätietoja tuotteesta saat Whatsppilla numerosta 0400213716 tai sähköpostitse osoitteesta [email protected].

Lisätiedot

Koko

38, 40, 42, 44, XL, M, L

Väri