Ilmaiset toimituskulut yli 65€ tilauksiin
If it's not vintage, it's not worth it!

Miss TS, ruskasävyinen hame 80/90-luvulta – L

34,90

Varastossa

If it’s not vintage, it’s not worth it.

Valikoimamme tuotteet ovat puhtaita ja ehjiä. Kaikki tuotteemme on pestyjä / puhdistettuja ja mahdolliset tuotevirheet on korjattu / tuotevirheistä on kerrottu tuotekuvauksessa.

Kaikilla tuotteillamme on 14 päivän palautusoikeus.

Tarkemmat tuotetiedot ja mitat alla.

Kuvaus

Miss TS -merkkinen, 80/90-luvulla Suomessa valmistettu upea hame. Valmistettu kauniisti laskeutuvasta ja helppohoitoisesta viskoosikankaasta, jossa ruskasävyinen, graafinen kuosi. Kuosin pääsävyinä murrettu vihreä, oranssi ja keltainen. Upea, ajaton laskoshamemalli, jossa vyötäröllä kuminauha. Vyötäröllä muotokaarroke, jonka muotosaumalta avautuvat avolaskokset. Erittäin hyväkuntoinen ja kaunis Miss TS -merkkinen ruskasävyinen hame ympärivuotiseen käyttöön!

Kokomerkintä L, vastaa hyvin kokomerkintäänsä. Kuvan malli on 158 cm ja käyttää yleensä kokoa 36/38, mallille liian suuri. Tarkemmat kokotiedot alla.

Materiaali ja pesuohjeet

100 % viskoosi

Mittataulukko

Vyötärön ympärys, cm 78-92
Lantion ympärys, cm 108
Pituus, cm 83

Tarkistathan tuotteen mitat etukäteen. Mittataulukkomme löydät täältä. Ympäristömyönteisenä yrityksenä toivomme, että tuotetta ei palauteta väärän koon vuoksi. Vähennetään yhdessä tuotteen hiilijalanjälkeä!

Lisätietoja tuotteesta saat Whatsppilla numerosta 0400213716 tai sähköpostitse osoitteesta [email protected].

Lisätiedot

Koko

40, 42, L

Väri

, ,

Materiaali