Ilmaiset toimituskulut yli 65€ tilauksiin
If it's not vintage, it's not worth it!

Pierre Cavallo, lila neulehame 90-luvulta – L

30,90

Varastossa

If it’s not vintage, it’s not worth it.

Valikoimamme tuotteet ovat puhtaita ja ehjiä. Kaikki tuotteemme on pestyjä / puhdistettuja ja mahdolliset tuotevirheet on korjattu / tuotevirheistä on kerrottu tuotekuvauksessa.

Kaikilla tuotteillamme on 14 päivän palautusoikeus.

Tarkemmat tuotetiedot ja mitat alla.

Kuvaus

Pierre Cavallo -merkkinen hurmaava lila neulehame 90-luvulta. Valmistettu sileästä neuloksesta, jonka sävynä vaalea lila. Helmassa ja vyötärökaitaleella joustinneulosta. Ajaton suora neulehamemalli, jossa vyötäröllä kuminauhoitus. Vyötärön kuminauha lievästi löystynyt (huomioitu hinnassa), muutoin lähes uudenveroinen, raikas ja hurmaava lila neulehame välikauteen ja kesään!

Kokomerkintä L. Kuvan malli on 158 cm ja käyttää yleensä kokoa 36/38 – mallille liian löysä vyötäröltä.  Tarkemmat kokotiedot alla.

Materiaali ja pesuohjeet

100 % puuvilla

Mittataulukko

Vyötärön ympärys, cm 84-90
Lantion ympärys min, cm 94
Pituus, cm 70

 Tarkistathan tuotteen mitat etukäteen. Mittataulukkomme löydät täältä. Ympäristömyönteisenä yrityksenä toivomme, että tuotetta ei palauteta väärän koon vuoksi. Vähennetään yhdessä tuotteen hiilijalanjälkeä!

Lisätietoja tuotteesta saat Whatsppilla numerosta 0400213716 tai sähköpostitse osoitteesta [email protected].

Lisätiedot

Koko

40, 42, L

Väri

,

Materiaali