Kuvaus
Kaunis ja ajaton pitkähihainen mekko todennäköisesti 1970-luvulta. Tuotetietolapun kaikki tiedot kuluneet pois. Valmistettu kauniisti laskeutuvasta ja hengittävästä viskoosista, jossa mustalla pohjalla pieni ornamentti-/paisley-kuosi. Kuosin pääsävyinä beige, poltettu oranssi, vaalea harmaa ja sininen. Ihana paitamekkomalli, jossa pieni kauluskäänne. Kiinnitys keskiedusta päällystetyillä napeilla. Myös hihansuunkäänteillä kiinnitys päällystetyillä napeilla. Kevyesti A-linjainen malli, jossa helmassa laskostus. Miehustaosa kokonaan vuoritettu. Toisella hihansuunkäänteellä pieni nirhauma, muutoin hyväkuntoinen, kaunis ja ajaton pitkähihainen mekko arki- tai juhlakäyttöön!
Kokoarvio M/L (ei leveäharteiselle). Kuvan malli on 158 cm ja käyttää yleensä kokoa 36/38, mallille hyvin reno. Tarkemmat kokotiedot alla.
Materiaali ja pesuohjeet
100 % viskoosi
Vuori: 100 % asetaatti
Arvio, ei materiaalitietoja
Mittataulukko
| Rinnan ympärys, cm | 106 |
| Vyötärön ympärys, cm | 96 |
| Lantion ympärys, cm | 108 |
| Etupituus, cm (olka-helma) | 99 |
| Selän leveys, cm (lavan korkeudelta) | 39 |
| Olan pituus, cm | 13 |
| Hihan pituus, cm | 53 |
| Hihansuun ympärysmitta, cm | 19 |
Tarkistathan tuotteen mitat etukäteen. Mittataulukkomme löydät täältä. Ympäristömyönteisenä yrityksenä toivomme, että tuotetta ei palauteta väärän koon vuoksi. Vähennetään yhdessä tuotteen hiilijalanjälkeä!
Lisätietoja tuotteesta saat Whatsppilla numerosta 0400213716 tai sähköpostitse osoitteesta [email protected].










